تبلیغات
انرژی های تجدیدپذیر - خودروی سه‌گانه‌سوز
تاریخ : شنبه 16 اردیبهشت 1391 | 08:33 ق.ظ | نویسنده : Taban Mehr Ghadr(TMG) Taban Mehr

خودروی سه گانه سوز

خودروی سه‌گانه‌سوز

اگر می خواهید با خودرویی آشنا شوید که با نیروهای خورشید ، باد و الکتریسیته فعالیت می‌کند به شما توصیه می‌کنیم تا ابن مطلب را مطالعه کنید...

به گزارش گروه فضای مجازی خبرگزاری فارس به نقل از باشگاه خبرنگاران، شاید بسیاری از ما با شنیدن نام خودروهای نمونه خورشیدی و یا برقی تصور کنیم که تنها تعدادی از کمپانی های معتبر اتومبیل سازی در کشورهای غربی این گونه از خودروها را ساخته ویا بتوانند تولید کنند. در این میان شرکت " صنایع اتومبیل سازی شانگهای " در کشور چین اقدام به طراحی یک خودروی نمونه با عنوان " برگ " کرده است. خودروی مذکور دارای یک سقف سبز رنگ و شبیه به برگ است.

اما برگ مذکور تنها یک سقف برای این خودرو نیست. این سقف در حقیقت یک صفحه باطری های خورشیدی است که انرژی الکتریکی لازم برای حرکت این این خودرو را فراهم می کند. نکته جالب در مورد صفحه خورشیدی این خودرو این است که این صفحه خورشیدی به صورت هوشمند در زمان تابش آفتاب به سمتی که بیشترین تابش را داشته چرخیده و شروع به جذب نور می کند.

در حرکتی جالبتر که به منظور مبارزه با آلودگی هوا انجام شده است ، سقف خورشیدی مورد نظر به گونه طراحی شده است که می تواند عملیات فتوسنتز را که در گیاهان صورت می گیرد را انجام دهد. در این پروسه صفحه مورد نظر گاز CO2 موجود در هوا را گرفته و اکسیژن پس می دهد. اما در بخشی دیگر اگر کمی دقیقتر به چرخ های این اتومبیل نگاه کنید با پره های سبز رنگی بر روی چرخ ها رو به رو می شوید.

این پره ها به منظور زیبایی بر روی این چرخ ها نصب نشده اند و بلکه به عنوان پره هایی برای جذب انرژی بادی و تبدیل به انرژی الکتریکی استفاده می شود . ترکیب این سه انرژی پاک و همچنین قابلیت " فتوسنتز" موجود در پنل خورشیدی روی سقف خودرو باعث می شود تا این خودرو یکی از پاک ترین خودروهای جهان بوده و حتی به پاک تر شدن هوا نیز کمک کند. شرکت سازنده اعلام کرده است که این خودرو برای ورود به بازار در سال 2030 در نظر گرفته شده است.